Subiekt w chmurze
Zespół IntoCloud

Subiekt w Chmurze z IntoCloud - krok po kroku.

W naszym poprzednim artykule „Praca z głową w chmurach? Wystarczy Ci Subiekt w Chmurze” dokładnie opisaliśmy jakie możliwości i korzyści dla Twojej firmy gwarantują rozwiązania z palety usług chmurowych oferowanych przez IntoCloud. Opisaliśmy rodzaje obsługiwanych urządzeń, systemów operacyjnych oraz benefity jakie daje nieograniczony dostęp do zasobów takich jak chociażby baza towarowa, ceny, stany magazynowe, a także dane klientów i wiele innych. Czas, abyśmy przyjrzeli się całemu procesowi wdrożenia usługi od momentu kontaktu z IntoCloud, aż do uruchomienia jej na Twoim urządzeniu i/lub na urządzeniach Twojego zespołu. Cały proces, choć może wydać się skomplikowany, sprowadza się zaledwie do 3 etapów po przejściu, których będziesz mieć pewność, że otrzymujesz rozwiązanie dopasowane idealnie do aktualnych potrzeb Twojej firmy.

Firma w Chmurze - po pierwsze rozpoznanie.

Pierwszym i zarazem kluczowym etapem jest dokładne rozpoznanie i sprecyzowanie czego tak naprawdę potrzebujesz i oczekujesz od chmury jako użytkownik. Jest to etap o tyle ważny, że od niego w dużej mierze zależeć będzie Twoja satysfakcja i poczucie, że wdrożone rozwiązanie faktycznie pozwala Ci oszczędzać czas, a Twojej firmie pieniądze. Po pierwsze musimy sprecyzować, czy odpowiedni do Twoich potrzeb będzie podstawowy pakiet IntoCloud Eco, czy potrzebujesz rozwiązania dedykowanego, a może chmury prywatnej. Tutaj z pomocą przyjdzie Ci jeden z naszych handlowców, który niejako „uzbrojony” w spory zapas wiedzy i doświadczenia pomoże Ci dobrać odpowiednie rozwiązania i ich parametry. Zostaniesz poproszony o odpowiedź na szereg podstawowych pytań takich jak ilość stanowisk, z których Ty i Twoi pracownicy będziecie łączyć się do chmury, jaki system operacyjny jest zainstalowany na wspomnianych stanowiskach oraz czy posiadasz licencje InsERT. Zapewne wiesz już, że Subiekt w Chmurze z IntoCloud można uruchomić zarówno na Windowsie, Mac OS oraz Androidzie co daje pełen zakres swobody pracy. Jeśli zaś chodzi o licencję na oprogramowanie to nasza firma jako oficjalny partner InsERT jest w stanie zapewnić oprogramowanie Subiekt Gt, Subiekt Nexo, Nexo PRO, Gestor, Rachmistrz, Rewizor oraz inne. Kolejne pytania naszego specjalisty będą dotyczyły wielkości Twojej bazy danych oraz informacji na temat konfiguracji potencjalnych urządzeń takich jak np. drukarka, czy drukarka fiskalna, a także zabezpieczeń w postaci podpisów kwalifikowanych. Ostatni podpunkt będzie dotyczył dodatkowego oprogramowania, takiego jak np. programy wchodzące w skład pakietu MS Office. Tutaj również o nic nie musisz się martwić, bo jako oficjalny partner Microsoft posiadamy w sprzedaży licencje na oprogramowanie do pracy biurowej. Po uzyskaniu odpowiedzi na powyższe kwestie w ciągu 2 dni roboczych otrzymasz ofertę dopasowaną stricte do Twoich potrzeb. Jest Ok? Oferta spełnia Twoje oczekiwania? Czas więc przejść do kolejnego etapu.

Subiekt w Chmurze - by formalnościom stało się za dość.

Kolejny, drugi już etap jest najszybszy i zarazem najłatwiejszy, gdyż dotyczy głównie kwestii formalnych oraz kwestii terminów. Pierwszym krokiem jest akceptacja regulaminu usługi IntoCloud, a także opłacenie faktury proforma zawierającej abonament miesięczny i jednorazową opłatę instalacyjną, która w zależności od ilości użytkowników wynosi od 99 do 249 zł. Następnie zostaniesz poproszony o przesłanie listy użytkowników (imiona i nazwiska do przygotowania imiennych certyfikatów), którzy będą łączyć się z chmurą IntoCloud, a także przygotowanie kopii bazy danych, która zostanie zaimplementowana na Twojej wirtualnej maszynie. Ostani krok to ewentualna akceptacja zaproponowanego przez nasz zespół terminu wdrożenia lub wybór własnego terminu i voilà - Na tym etapie mamy wszystko przygotowane, prawda, że proste? Teraz możemy przejść do etapu instalacji usługi.

Subiekt online

Postaw na Cloud Computing - wdrożenie i instalacja oprogramowania.

Trzeci, ostatni, a zarazem najważniejszy etap to właściwe wdrożenie usługi i instalacja oprogramowania zarówno na Twoich urządzeniach, jak i maszynie zdalnej. Nasi specjaliści łącza się z Twoimi urządzeniami za pomocą bezpiecznego oprogramowania Splashtop SOS po czym instalują oprogramowanie OpenVPN, konfigurują interface użytkownika GUI oraz odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa, po czym tworzą dostępy za pomocą pulpitu zdalnego RDP. W miedzy czasie na Twojej wirtualnej maszynie instalowane jest oprogramowanie InsERT, programy biurowe oraz inne wybrane przez Ciebie programy oraz odtwarzana jest baza danych Twojej firmy za pomocą udostępnionej nam kopii. Ostatnim krokiem jest udostępnienie portów dla drukarek i drukarek fiskalnych przy połączeniu zdalnym. Teraz, gdy już wszystko działa możesz rozpocząć pracę i zacząć cieszyć się z nowych możliwości. W przypadku, gdy nie masz wątpliwości co do swojej wiedzy i umiejętności technicznych możesz otrzymać bezpośrednio uprawnienia administracyjne, które umożliwią Ci samodzielną instalację różnego rodzaju dodatków lub innego oprogramowania. To już koniec trzeciego etapu wdrożenia. Twoja firma właśnie osiągnęła kolejny poziom, a Ty i Twoi pracownicy jesteście teraz pełnoprawnymi użytkownikami profesjonalnych rozwiązań chmurowych, które nie tylko pozwalają pracować zdalnie i oszczędzać czas, ale również pieniądze. Nie musisz już nawet pamiętać o tym, że nad bezpieczeństwem i poprawnością działania Twojej chmury przez 24 godziny na dobę czuwa najnowsze oprogramowanie i profesjonalny support, który zawsze gotowy jest udzielić Ci pomocy.